پیش بینی فعالان بازار از قیمت دلار در آخر هفته

پیش بینی فعالان بازار از قیمت دلار در آخر هفته

درحالی کانال‌های دلالی ارز با درج قیمت‌های نجومی برای دلار سعی در التهاب بازار دارند که فعالان اقتصادی می‌گویند این قیمت‌ها واقعی نیست و احتمالاً دلار از روزهای آینده ارزان می‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، قیمت ارز درحالی از روزهای قبل، مدار صعودی را طی می‌کند که برخی کانال‌های دلالی ارز سعی دارند با نشر اطلاعات غلط بار دیگر بر التهابات ارزی دامن بزنند.

این درحالی است که گفت‌وگوی تسنیم با فعالان بازار ارز بیانگر واقعیت دیگری از قیمت ارز و معاملات ارزی است؛ یک کارشناس مطلع بازار ارز درگفتگویی با تسنیم با اشاره به جو ایجادشده در فضای مجازی توسط سوداگران و سفته‌بازان تاکید کرد: اطلاعات من نشان می‌دهد نرخ‌های درج شده در کانال‌های دلالی ارز واقعی نیست و مبنای خرید و فروش ندارد.

وی با اشاره به عدم خرید ارز در صرافی‌های بانکی گفت: عدم وجود خریدار برای دلار به قیمت زیر ۱۳هزارتومان در صرافی‌ها مؤید این مطلب است.

بگفته این کارشناس ارزی، فشار روانی ناشی از تقاضا برای تسویه‌های تجاری شرکت‌ها با طرف‌های خارجی در روزهای پایانی سال میلادی حداکثر تا ۱۰دی ماه و عمدتاً تا ۴دی ماه تمام می‌شود و طبیعی است که از اواخر هفته و شروع هفته آینده شاهد کاهش نرخ ارز باشیم.

  • اوج‌گیری دوباره دلار و یورو | جدیدترین قیمت سکه

منبع: همشهری انلاین- پیش بینی فعالان بازار از قیمت دلار در آخر هفته