گزارش همتی و دژپسند درباره بازار ارز در شورای هماهنگی سران قوا

گزارش همتی و دژپسند درباره بازار ارز در شورای هماهنگی سران قوا

گزارش رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد از اقدامات انجام شده برای حفظ ثبات و مدیریت بازار پول و ارز در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ارائه شد.

به گزارش افکارنیوز،

 چهل و چهارمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی روز شنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و با حضور رؤسای قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضای شورا تشکیل شد.

اخبار اقتصادی- در آغاز جلسه، با گرامیداشت یاد و مجاهدت‌های سردار شهید سلیمانی، از اعلام موضع معنادار و وحدت‌آفرین اقشار مختلف مردم در محکوم کردن جنایت دولت آمریکا قدردانی و بر ادامه راه استقامت در مسیر عزت و استقلال و پیشرفت کشور تأکید شد.

 رئیس کل بانک مرکزی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای حفظ ثبات و مدیریت بازار پول و ارز کشور، برنامه‌های در دست اجرای این بانک را برای تأمین نیازهای واقعی مردم و واحدهای تولیدی تشریح کرد.

همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن ارائه گزارشی از رشد 110 درصدی حجم بازار سرمایه در سال جاری، اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار برای تأمین ثبات و رشد متناسب با تولید کشور را برشمرد.

شورایعالی با ارزیابی مثبت از حضور فعال صندوق تثبیت بازار سرمایه، اجرای کامل مصوبه قانونی مربوط به سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی در این صندوق را مورد تأکید قرار داد.

در ادامه جلسه، بانک مرکزی، گزارشی از اجرای مصوبه قبلی شورایعالی در مورد چک‌های تضمینی بانکی در طول سال گذشته ارائه کرد شورا با توجه به آثار مثبت آن در افزایش شفافیت بانکی و مقابله با پولشوئی، که موجب شده است بیش از 98 درصد چک‌های تضمینی صادر شده، توسط گیرندگان در فرصت معین وصول گردد؛ ضمن تأکید بر ضرورت تسریع در بررسی لایحه ارائه شده به مجلس، مصوبه قبلی را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

همچنین سازمان برنامه و بودجه در ادامه پیشنهادهای خود برای اصلاح ساختاری بودجه، طرح مربوط به مولدسازی دارائی‌های دولت را ارائه کرد و پس از بحث و بررسی، ادامه بررسی‌ها در این مورد، به جلسه آینده موکول شد. 

منبع : افکار نیوز- گزارش همتی و دژپسند درباره بازار ارز در شورای هماهنگی سران قوا