قیمت بیت کوین از مرز ۸۰۰۰ دلار عبور کرد؛ مرحله بعدی چقدر خواهد بود؟

قیمت بیت کوین از مرز ۸۰۰۰ دلار عبور کرد؛ مرحله بعدی چقدر خواهد بود؟

در روز دوشنبه قیمت بیت کوین به افزایش خود از ۷۳۵۸ دلار ادامه داد و در حال حاضر به بیش از ۸۰۰۰ دلار رسیده است. در هفته گذشته، معامله کنندگان به دقت بیت کوین را تحت نظر داشتند تا ببینند آیا سطح مقاومتی ۷۴۵۰ دلار آن به سطح حمایتی تبدیل می‌شود یا خیر و بسیاری از افراد نیز بیان کردند که حرکت مداوم به بالاتر از ۷۶۰۰، فرصت رسیدن قیمت به کانال ۸۰۰۰ و ۸۲۰۰ دلار را ایجاد می‌کند.

بسته شدن نمودار ۴ ساعته بالاتر از قیمت ۷۶۰۰ دلار باعث شد قیمت بیت کوین به بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه برسد و به گاوها اعتماد به نفس کافی بدهد تا قیمت بیت کوین را به رکورد قیمت روزانه بالاتر از تاریخ ۲۱ نوامبر یعنی ۸۱۲۲ دلار ببرند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه نزدیک می‌شود و این نقطه نیز ۴۰ دلار با خط روند اصلی کانال نزولی بلندمدت فاصله دارد که هنگام رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۳۸۰۰ دلار در تاریخ ۲۶ ژوئن تشکیل شده است.

معامله کنندگان به این محدوده به دقت توجه خواهند کرد زیرا قیمت در خط روند، چندین بار پذیرفته نشده است. اندیکاتور VPVR نیز یک‌ نود با حجم زیاد دقیقا در خط روند نزولی (۸۱۶۸ دلار) نشان می‌دهد و بدان معنا است که معامله کنندگان می‌توانند منتظر برگشت به این سطح و کسب سود باشند.

در بازه زمانی روزانه، اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) به ۶۴.۵ رسیده است که محدوده صعودی است اما هم چنین به سطحی نزدیک است که این اندیکاتور در تاریخ های ۲۵ اکتبر، ۸ آگوست، ۵ آگوست و ۹ جولای برگشته است.

فیلیپ سویفت (Philip Swift) تحلیلگر ارزهای دیجیتال در اوایل امروز، نمودار روزانه فوق را توییت کرد و گفت بیت کوین به سمت شرایطی پیش می‌رود که آن را میانیگن متحرک مهم ۲ ساله می‌خواند. وی در توییت خود نوشت:

هنوز روزهای بسیار زیادی برای بیت کوین باقی مانده است اما به نظرم بیت کوین در دهمین تلاش خود بالاخره توانست به بالاتر از میانگین متحرک دو ساله برسد. پامپ بزن بیت کوین.

اکنون معامله کنندگان منتظر این هستند که آیا بیت کوین می‌تواند قیمت خود را بالاتر از ۸۰۰۰ دلار حفظ کند یا احتمال برگشت به قیمت ۷۷۵۰ دلار وجود دارد.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۲۱۱.۴ میلیارد دلار و تسلط بیت کوین نیز ۶۸ درصد است. تعدادی از آلتکوین ها نیز دنباله روی نوسان قیمت بیت کوین بوده اند و افزایش قیمت ۳ الی ۵ درصدی را ثبت کرده اند. بیشترین افزایش قیمت متعلق به XRP با ۱۲.۱۳ درصد رشد بوده است.