قیمت دلار و یورو امروز سه شنبه 17 دی 98

قیمت دلار و یورو امروز سه شنبه 17 دی 98

بازار ارز تهران پس از یک روز وقفه به دلیل تعطیلی عمومی، با رشد نسبی شاخص ارزی فعالیت خود را آغاز کرده است. این در حالی است که بازار همچنان تحت تاثیر ریسک های سیاسی قرار دارد و تا حدودی شاهد ورود تقاضای احتیاطی به بازار ارز هستیم، هرچند در این میان، بانک مرکزی به عنوان بازارساز، روند عرضه و تقاضا را مدیریت می کند.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز سه شنبه هفدهم دی ماه 98 بازار ارز، شاهد رشد نرخ دلار و یورو در صرافی های بانکی هستیم. به گونه ای که در حال حاضر هر اسکناس دلار آمریکا در این صرافی ها به نرخ 13280 تومان از مردم خریداری شده و به قیمت 13380 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود که نسبت به روز یکشنبه، افزایش داشته است.

همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ 14880 تومان از مردم خریداری شده و به قیمت 14980 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز قبل، 150 تومان گران تر شده است.

نرخ رسمی 47 ارز در بانک مرکزی

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۸ ارز مانند یورو و پوند افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «سه‌شنبه ۱۷ دی ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۳۷۰ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۵۵ هزار و ۳۱۶ ریال و هر یورو نیز با ۱۲۸ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۴۷ هزار و ۱۰ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۳ هزار و ۳۳۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۴۶۸ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۷۷۹ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۹۱ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۵۲۲ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۹۳ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۷۱۳ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۴۰۵ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۵ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار ۳۹۶ ریال قیمت خورد.

از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۸ هزار و ۳۱ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۹۶۱ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۳۸ ریال، روبل روسیه ۶۸۰ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۱۰۸ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۴۱ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۷۵ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۷ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۱۹ ریال تعیین شد.

همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۶۳ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۳۱ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۳۹ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۹ هزار و ۳۳۶ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۲۵۶ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶ هزار و ۳۸ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۷ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۶۸۶ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۳ هزار و ۲۳ ریال، افغانی افغانستان ۵۳۹ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزارو ۹۰۶  ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۸ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۶۸۶ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۷ ریال ارزش‌گذاری شد.