ضرر هنگفت سرمایه گذاران در بازار ارز

ضرر هنگفت سرمایه گذاران در بازار ارز

شهباز حسن پور بیگلری  با اشاره به بزرگ شدن حباب قیمت ارز در روزهای اخیر، گفت: جو روانی حاکم بر کشور ثبات ارزی را برهم زده اما به زودی حباب قیمت ها از بین خواهد رفت.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نرخ ارز به تدریج به تعادل ساختاری باز خواهد گشت، افزود: در حال حاضر نرخ ارز منطبق با متغیرهای واقعی اقتصاد کشور نبوده از این رو با اطمینان می توان از کاهش نرخ ارز گفت.

وی با تاکید بر اینکه در دوره های گذشته نیز شاهد نوسانات دوره ای نرخ ارز بوده ایم، تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات فوری بانک مرکزی و همچنین پلیس امنیت اقتصادی در دستگیری و نقش بر آب کردن توطئه های برخی دلالان و سواستفاده کنندگان، نوسانات ارزی به حداقل ممکن می رسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نوسانات اخیر نرخ ارز گواه روشنی مبنی بر مناسب نبودن بازار ارزی برای سرمایه گذاری است، گفت: مردم باید بدانند که نوسانات ارزی به زودی به ثبات نزدیک خواهد شد از این رو سرمایه های خود را باید در بستری مطمئن سرمایه گذاری کنند.

حسن پور بیگلری با تاکید بر اینکه توجه به هشدارهای بانک مرکزی در خصوص آینده ارزی کشور از سوی مردم لازم است، افزود: باید سازوکاری برای هدایت همه سرمایه ها به سمت بازار بورس فراهم شود زیرا ادامه رویه فعلی از سوی مردم و اعتماد به آینده سرمایه گذاری در بازار ارز به مثابه اعتماد به هیچ است.

وی ادامه داد: مجلس پشتیبان سیاست های بانک مرکزی در جهت تسریع در بهبود وضعیت بازار بوده و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تغییرات قیمت ارز در دوره های گذشته به وضوح نشان می دهد که سرمایه گذاری در این بازار به طور حتم ضررهای هنگفتی را برای مردم به ارمغان خواهد آورد از این رو با دوری از خریدهای غیر ضرور ارز، بازار به ثبات نسبی نزدیک خواهد شد.

منبع: ایران اکونومیست-ضرر هنگفت سرمایه گذاران در بازار ارز