قوانین جدید برای مسافران هوایی کانادا

قوانین جدید برای مسافران هوایی کانادا

از اواسط ماه آوریل و برای جلوگیری از شیوع کرونا، استفاده از ماسک برای مسافران هوایی در کانادا الزامی شده است.

روز جمعه، قانونی صادر شد که طی آن محدودیت‌های بيشتري جهت استفاده از ماسک برای برخی از مسافران در طول پرواز وضع می‌کند. طبق این قانون، مسافرانی که به دلایل پزشکی قادر به استفاده از ماسک نیستند باید داراي تأییدیه رسمی از  پزشک باشند که نشان‌دهنده معافيت آنها از این قانون است، در غیر این صورت نمی‌توانند سوار هواپیما شوند.

از تاریخ 20 آوریل، کلیه مسافران هوایی باید مدت زمانی که در هواپیما هستند، دهان و بینی خود را بپوشانند، مگر اینکه بخواهند غذا، نوشیدنی یا دارو مصرف کنند. خردسالان نیازی به استفاده از ماسک ندارند.

در بيانيه «وست جت»، یکی از دو خط هوایی بزرگ کانادا، اظهار شده است که مسافران اين خط هوايي تاکنون به درستی از این قوانین پیروی کرده‌اند.

این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است اگر مسافران می‌خواهند بدون ماسک پرواز کنند، باید تأییدیه پزشکی ارائه دهند که شامل موارد زیر است:

– توسط یک پزشک متخصص صادر شده باشد.

– روی سربرگ رسمی ثبت شده باشد.

– تاریخ داشته باشد.

– نام مسافر و دلیل پزشکی عدم استفاده از ماسک، به وضوح توضیح داده شده باشد.

دلایل مختلف پزشکی، از مشکلات ریوی گرفته تا اختلال اضطراب، مانع استفاده از ماسک در برخی افراد می‌شود.

با اجباری شدن قانون استفاده از ماسک در شهرهای مختلف کانادا در طول همه گیری، برخی گروه‌ها در مخالفت با این قانون، تأییدیه‌های پزشکی تقلبی صادر و توزیع کرده‌اند. در «ادمونتون» این تأییدیه‌ها بدون نیاز به اثبات، صادر می‌شوند.