ادامه روند کاهشی قیمت طلا

ادامه روند کاهشی قیمت طلا

یمت طلا در معاملات روز دوشنبه کاهش یافت و به روند کاهشی هفته گذشته که بازار را با بزرگترین ریزش قیمت پنج ماه اخیر روبرو کرد، ادامه داد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۹۴۰ دلار و ۷۳ سنت رسید. طلا هفته گذشته ۴.۵ درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش از ماه مارس بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۹۵۰ دلار و ۵۰ سنت ایستاد.

به گفته جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا، به نظر می رسد رشد بازده واقعی اوراق قرضه، سودگیری از سوی سرمایه گذاران و نبود اخبار اقتصادی منفی روند صعودی طلا را مهار کرده است.

بازده اوراق قرضه آمریکا هفته گذشته به بالاترین حد در هفت هفته اخیر صعود کرد و از جذابیت سرمایه گذاری در طلا که بازدهی ندارد، کم کرد.

طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون تحت تاثیر اقدامات محرک مالی کم سابقه که برای حمایت از اقتصادها در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده اند بیش از ۲۸ درصد رشد قیمت داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران برای ارزیابی روند سیاست پولی آمریکا اکنون منتظر انتشار گزارش جزییات نشست ژوییه کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی آمریکا هستند که روز چهارشنبه منتشر می شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افت کرد و به ۲۶ دلار و ۲۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۳درصد صعود کرد و ۹۴۷ دلار و ۸۵ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۸ درصد افزایش یافت و در ۲۱۴۷ دلار و ۸۲ سنت ایستاد.