کار طلای جهانی به شیر و خط رسید

کار طلای جهانی به شیر و خط رسید

در شرایطی که طلا با مقاومت شدیدی برای صعود به مرز ۲۰۰۰ دلار روبرو شده است، نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران دو دستگی در پیش بینی روند قیمت این فلز ارزشمند در هفته جاری و کاهش خوش بینی به صعود قیمتها را نشان داد.

کاهش خوش بینی به صعود قیمتها در پی دومین کاهش هفتگی قیمت طلا روی داد.

کارشناسان بازار می گویند افزایش ارزش دلار آمریکا باعث توقف خرید طلا از سوی برخی از سرمایه گذاران شد زیرا دلار قویتر، خرید طلا را برای سرمایه گذاران خارجی گرانتر می کند.

دلار روز جمعه ۰.۵ درصد رشد کرد و به رشد چشمگیری که روز پیش از آن داشت افزود.

طلا یک هفته پیش شاهد بزرگترین کاهش قیمت هفتگی از مارس بود و هر دو گروه کارشناسان وال استریت و تحلیلگران بهبود قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. اما هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۵۰ سنت معادل کمتر از ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۱۹۴۷ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۱ درصد کاهش ثبت کرد که دومین کاهش هفتگی متوالی بود.

فشار فروش در بازار فلزات ارزشمند روز چهارشنبه پس از انتشار گزارش نشست بانک مرکزی آمریکا که انتظارات بازار را برآورده نکرد، آغاز شد. پس از این که بانک مرکزی آمریکا سیگنال جدیدی درباره روند نرخهای بهره فراهم نکرد، بازار طلا نتوانست صعود چشمگیری پیدا کند.

بسیاری از تحلیلگران اظهار کرده اند که پس از صعود طلا به بالای مرز ۲۰۰۰ دلار، دوره تحکیم قیمت و قیمتهای پایینتر مطلوب خواهد بود.