کمک‌هزینه‌های دولت کانادا تمديد مي‌شود

کمک‌هزینه‌های دولت کانادا تمديد مي‌شود

استفاده از کمک‌هزینه دولت کانادا در دوره کرونا تا چهار هفته دیگر تمدید شد و تا آخر سپتامبر ادامه خواهد داشت.

کمک‌هزینه دولت (CERB) که قرار بود تا آخر ماه آگوست پرداخت شود، یک ماه دیگر نيز تمدید شد و افراد می‌توانند 2000 دلار کمک‌هزینه را تا یک ماه دیگر دریافت کنند. تغییرات دیگری نیز توسط «کریستیا فریلند» وزیر اقتصاد و دارایی اعلام شد.

تغییر در برنامه بیمه بیکاری (EI)

وزير اقتصاد و دارايي دولت كانادا از اعمال تغییرات ديگری در برنامه بیمه بیکاری (EI) خبر داد. به گفته فریلند این تغییر به ماه بعد موکول شده است. قرار است این برنامه اصلاح شود تا افراد بیشتری را در بر بگیرد. بر این اساس تعداد ساعت‌های کاری برای واجدین شرایط تغییر خواهد کرد. پس از اینکه دوره CERB در سپتامبر به پایان رسید، پشتیبانی مالی از طریق انتقال به برنامه بیمه بیکاری (EI) برای واجدین شرایط در تاریخ 27 سپتامبر ادامه پیدا خواهد کرد. اکثر کانادایی‌هایی که CERB را از طریق «سرویس کانادا» (Service Canada) دریافت مي‌کرده‌اند، پس از پرداخت 28 هفته، به طور خودکار به برنامهEI منتقل می‌شوند. آن دسته از افرادی که كمك‌ها را از طریق «آژانس درآمد کانادا» دریافت مي‌کردند، باید درخواست ادامه كمك مالي را به سرویس کانادا اعلام کنند.

مرخصی بیماری

طبق این تغییر، هر فرد حقوق‌بگیر در صورت بیماري و یا قرنطینه شدن به دلیل کرونا می‌تواند 10 روز مرخصی بگیرد. در هفته 500 دلار به این افراد پرداخت می‌شود. لازم به ذكر است كه آنها نمی‌توانند دريافتِ ديگري به طور همزمان از ساير برنامه‌ها در این مدت زمان داشته باشند.

کمک‌هزینه مراقبت از کودکان

کانادایی‌هایی که به علت بسته بودن مدارس و مهد‌کودک‌ها مجبور هستند برای نگهداری از کودکان (زیر 12 سال) خود در خانه بمانند و از كودكانشان نگهداری کنند، واجد شرایط دریافت کمک‌هزینه هستند. چنانچه مدارس باز باشند و والدین نخواهند آنها را به مدرسه بفرستند، بديهي است كه واجد شرایط دریافت کمک‌هزینه نخواهند بود.