گسترش اینترنت وایرلس نسل پنجم در کانادا

گسترش اینترنت وایرلس نسل پنجم در کانادا

شرکت مخابراتی «راجرز» اعلام کرده است تا پایان سال، نخستين و بزرگ‌ترین شبکه اینترنتي وایرلس نسل پنجم (5G) را در بسیاری از شهرهای کانادا گسترش خواهد داد.

این خدمات ابتدا در شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال و اتاوا عرضه شده‌اند. در استان بریتیش‌کلمبیا بیش از 26، و در استان انتاریو، 20 شهر و شهرستان از این خدمات بهره‌مند مي‌شوند.

این شرکت، سی‌و‌پنج سال پیش برای نخستین‌بار خدمات وایرلس را در کانادا عرضه کرد و اكنون نيز فناوری نسل پنجم را برای مصرف‌کنندگان و مشاغل موجود در تنها شبکه ملی کانادا فراهم مي‌كند.

«فایو جی»، قابلیت‌های جدیدی را ارائه می‌دهد که به طور چشمگیری پیشرفته‌تر از نسل‌های قبلي است. «وان جی» به مشتریان امکان برقراری تماس تلفنی مي‌داد و «تو جی» داراي امكان ارسال پیامک، «تری جی» ارسال ایمیل و جست‌و‌جوی اینترنتی و «فور جی» امكان انتقال اطلاعات با سرعت بیشتر و ایجاد بازارهای دیجیتال را داشتند. طی چند سال آینده، «فایو جی» با افزایش سرعت و ظرفیت، استفاده کارآمدتر، افزایش عمر باتری و تأخیر کمتر، چهره تجارت و صنایع را متحول خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری، حیات شبکه‌های وایرلس است. شرکت راجرز از سال 1985 تاکنون 9 میلیارد دلار برای خدمات در طیف‌های مختلف و بیش از 30 میلیارد دلار در شبکه‌های وایرلس خود سرمایه‌گذاری کرده است.