حمله هکرها به آژانس درآمد کانادا

حمله هکرها به آژانس درآمد کانادا

آژانس درآمد کانادا پس از آنكه دوبار مورد حمله سایبری از سوی هکرها قرار گرفت، خدمات آنلاین خود را به طور موقت متوقف کرد. به نظر مي‌رسد طی اين حمله‌ها، هزاران نام کاربری و گذرواژه به سرقت رفته است

در کل 5500 حساب، در آژانس درآمد کانادا مورد هدف قرار گرفته‌اند. هکرها از رمز عبور و نام کاربری دیگر وبسایت‌ها برای دسترسی به حساب‌های کانادایی در آژانس درآمد استفاده کرده‌اند.

تصمیم به توقف خدمات آنلاین این آژانس، در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از کانادایی‌ها و مشاغل از وبسایت آژانس درآمد برای پشتیبانی مالی مربوط به همه‌گیری کرونا استفاده می‌کنند. به گفته یک مقام ارشد دولتی، دولت امیدوار است روز دوشنبه دسترسی آنلاین مشاغل را دوباره برقرار کند، زیرا شركت‌ها در این روز باید یارانه دستمزد کارکنان خود را دریافت کنند

بسیاری از حساب‌های هک شده آژانس درآمد کانادا، بخشی از حمله گسترده‌تري بودند که در آن بیش از 9000 حساب کاربری به خطر افتاده است. کانادایی‌ها از این حساب‌ها برای درخواست و دسترسی به خدمات فدرال استفاده می‌کنند.

دولت به کاربران توصيه كرده است که از کلمه‌عبورهای خاص برای همه حساب‌های آنلاین خود استفاده کنند و بر فعالیت‌های مشکوک نظارت داشته باشند. «مرکز مبارزه با کلاهبرداری کانادا» می‌گوید بیش از 13 هزار کانادایی در سال جاری قربانی کلاهبرداری به مبلغ 51 میلیون دلار بوده‌اند. در این میان 1729نفر، قربانیان کلاهبرداری موسوم به کلاهبرداری دوره کرونا به ارزش 55/5 میلیون دلار بوده‌اند.