طلا ۴۹ دلار گران شد

طلا ۴۹ دلار گران شد

طلای در بازار جهانی پس از این که روز گذشته حدود ۴۹ دلار افزایش یافت، در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار اندکی بالا رفت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۹۸۷ دلار و ۵۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۹۹۳ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۴۸ دلار و ۹۰ سنت معادل ۲.۵ درصد افزایش، در ۱۹۹۸ دلار و ۷۰ سنت بسته شد.

طلا سه شنبه گذشته بزرگترین ریزش قیمت روزانه از ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۳ تاکنون را داشت و برای کل هفته حدود ۳.۹ درصد سقوط کرد.

دلار در معاملات روز دوشنبه ۰.۲ درصد کاهش یافت و به پایینترین حد در یک هفته اخیر رسید و طلا را برای دارندگان ارزهای دیگر ارزانتر کرد.

بازارهای سهام آسیایی صعود وال استریت را دنبال کردند. شاخص نزدک روز دوشنبه به رکورد بالایی صعود کرد و شاخص اس اند پی ۵۰۰ در بالاترین رکورد بسته شد.

بر اساس گزارش رویترز، نظرسنجی تجاری جدید نشان داد بدبینی تولیدکنندگان ژاپنی در اوت به کمترین میزان در چهار ماه اخیر رسیده که نشان دهنده آغاز احیا از پاندمی ویروس کرونا است.

بانک مرکزی آلمان اعلام کرد اقتصاد آلمان هم رشد سریعی در ماه های تابستان خواهد داشت اما پیش از این که بهبود کامل ممکن شود، تولید یک واکسن کرونا ضروری خواهد بود.

سرمایه گذاران برای ارزیابی روند سیاست پولی آمریکا اکنون منتظر انتشار گزارش جزئیات نشست ژوییه کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی آمریکا هستند که روز چهارشنبه منتشر می شود.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه قول داد شرکت هایی که تاسیسات تولیدشان را از چین به آمریکا منتقل کنند از تخفیف های مالیاتی برخوردار خواهند شد.

ذخایر طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است روز دوشنبه ۰.۳۳ درصد رشد کرد و به ۱۲۵۲.۳۸ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری یک درصد صعود کرد و به ۲۷ دلار و ۶۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۹ درصد صعود کرد و ۹۵۷ دلار و ۷۳ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۱۷۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.